Taneční klub Step Jaroměř, to je skupina dětí, mladých lidí a vedoucích, kteří se věnují klasickému tanci (standardní a latinskoamerické tance). Jako v každém jiném sportu se i v tanci začíná už od mala a tak k nám chodí děti od 5 let. Ale nikdy není pozdě začít.
Děti od 1. do 9. třídy se na tanečním kroužku učí nejen základy klasických tanců - polka, chacha, jive, waltz - ale i další tance a pohybové aktivity. Postupně se tyto základy obalují rozšiřujícími figurami a prohlubuje se technika tance. Když to někomu jde dobře, začne chodit na druhou skupinu. Ta je určena především pro páry, které již tančí déle, a pro páry po tanečních kurzech, které tanec baví, chtějí se v tanci zdokonalovat a třeba se i účastnit tanečních soutěží.

Trocha historie

Taneční klub vznikl na základě kurzů tance a společenské výchovy v Jaroměři. Asi před 23 lety se v kurzech našla skupina lidí, kteří chtěli v tanci pokračovat. Šestnáct tanečních párů nacvičilo pod vedením tanečních mistrů Václava a Jitky Štěpových předtančení s názvem "Studentská polka", které předvedli na svém věnečku. Vystoupení mělo takový úspěch, že se ho pořadatel tanečních kurzů, MKS Jaroměř, rozhodl přihlásit na okresní soutěž v předtančeních. V této soutěži zvítězili a postoupili do kola krajského. Tohle byl začátek TK Step. Ze začátku se trénovalo v malé místnosti rytmiky Divadla v Jaroměři. Později se ATK Jaroměř rozrostl o další členy a MKS povolilo tréninky ve velkém sále Národního domu. Taneční páry se od samého začátku účastnily soutěží v kategorii E, což jsou soutěže pro absolventy tanečních kurzů, a úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Z mnoha krajských kol vycházely páry v roli vítězů.
Po prodeji Národního domu bylo nalezeno pro tréninky nové místo a to kulturní dům Vagon. Někdy v této době se Štěpovi rozhodli pracovat i s menšími dětmi ze základních škol. Tréninky byly rozděleny do dvou skupin - děti od 3. do 9. třídy a mládež. Po několika letech se tréninky přestěhovaly do Auly Gymnázia v Jaroměři. Klub se nechal zaregistrovat jako TK Step Jaroměř a členové se začali účastnit oficiálních registrovaných soutěží. Klubem prošlo již spoustu párů, které dosáhly úspěchů jak v neregistrovaných, tak i v registrovaných soutěžích.

Vedoucí

Náš klub vede taneční mistrová Jitka Štěpová. Se svým otcem, profesorem Václavem Štěpem, taneční klub STEP založili. Nemohli bychom ale fungovat bez záštity Městského kulturního střediska v Jaroměři.

Tréninky

Trénujeme každý pátek (mimo prázdnin) v Aule Gymnázia v Jaroměři, první skupina od 15.00 do 16.30, druhá od 16.30 do 18.30. Jestli máte chuť a zájem, můžete se přijít podívat a třeba hned začít.

Nabízíme

Ukázky standardních a latinsko-amerických tanců na plesech a společenských akcích. V případě zájmu o předtančení na Vaši akci se na nás můžete obrátit telefonicky (paní Štěpová) nebo emailem.